Top
 

Biz Kimiz

 Biz, sağlıklı yaşamayı seven, seçen, bir grup insanız.

Tek isteğimiz, çalışanlarınızın biraz daha sağlıklı olmalarına yardım etmek.

Biz, sağlıklı yaşamayı seven, seçen, bir grup insanız.
Hepimiz sağlıklı olmaya “takıntılı” derecede önem veriyoruz.
Hepimizin hayatımızdaki bir numaralı önceliği, sağlıklı ve kaliteli yaşamak.
Ama aynı zamanda tüm bildiklerimizi, paylaşmaya da bayılıyoruz.
İstiyoruz ki bizim bildiğimiz sağlıklı yaşama yollarını, herkes bilsin, herkese anlatalım…

O yüzden yıllardır yaptığımız gibi, Wellness People için misyon ya da misyon yada ağdalı değerler yazmadık bu sefer.
Bizim tek isteğimiz, sizin çalışanlarınızın biraz daha sağlıklı olmalarına yardım etmek.
Örneğin bel boyun sırt ağrısı olanlara, geçmeyen bu ağrılarının psikolojik sebeplerini anlatmak ya da çok stresli olan çalışanlarınıza streslerini “anlamayı”, nasıl yönetebileceklerini ve nasıl fırsata çevirebileceklerini öğretmek istiyoruz…

Kim bilir belki aşırı stresli ve kalp krizi geçirmesine “ramak” kalmış bir çalışanınız bu sayede kurtulacak…

Çalışanlarınızın ne yaşadıklarını anlamalarını sağlayabiliriz...

Orta yaş “bunalımında” olan ama ne yaşadığının, neyin içinden geçtiğinin farkında bile olmayan çalışanlarınız olabilir…

O yüzden ayakları geri geri gidiyordur her gün şirkete gelirken. Kafası hiç işinde değildir, yaptığı iş anlamını yitirmiştir, o yüzden sadece bedeni oradadır, ama ruhu, kalbi, zihni değil…
İşte o çalışanlarınızın ne yaşadıklarını anlamalarını sağlayabiliriz ve bu durumu nasıl olumluya çevirebileceklerini öğretebiliriz.
Doğru beslenmeyi bilmediği için, enerjisi düşen, sık hastalanan, gergin olan çalışanlarınız olabilir. Ne yaparsalar yapsınlar beslenme sorununu çözememiştirler belki. Tamam hepsini kurtaramayabiliriz, fakat birkaçının hayatını değiştirebiliriz.
İyi olmaz mıydı bazılarının enerjileri artsa, çok az ya da hiç hastalanmasalar, verimlilikleri artsa…

Sigara içenleriniz olabilir içinizde. Yani içinde saatli bomba taşıyor olabilirler. Bir türlü kurtulamıyor olabilirler. Allah korusun kansere yakalanmadan, kalp krizi geçirmeden ya da herhangi bir ölümcül hastalığa yakalanmadan, onlara sigarayı kafalarında nasıl bitireceklerini öğretebiliriz.

Sigara içenlerden bazılarını kurtarabiliriz...

Çünkü biz de içtik. Ama kafamızda bitirmenin yolunu öğrendik 1 sene eğitim alarak. Sonra on binlerce insanı kurtardık. Sizin çalışanlarınızın arasındaki sigara içenlerden bazılarını da kurtarabiliriz. Bazılarını diyoruz çünkü hepsini kurtaramayacağız maalesef… Bazıları bırakmaya çok korkuyor olacak, bazıları dediklerimizi yapmayacak…ama bazıları var ki, hayatları değişecek…değmez mi ? Onları kurtarmak için birkaç seans yapmamıza değmez mi ? Bunun gibi pek çok konuda size ortalama 60 dakikalık keyifli, pratiğe uygulanan, farklı, bakış açısı değiştiren eğitimler sunmak istiyoruz.

Bu eğitimden sonra da 8 hafta boyunca, bu eğitime katılan çalışanlarınıza, eğitimde öğrettiklerimizi hayatlarına geçirebilmeleri için her hafta kısa bir çalışma gönderiyoruz.
Öğrettiklerimizi basit olarak hayatlarına geçirebilmeleri için ipuçları veriyoruz… yani 60 dakikalık seminerden sonra kaybolmuyoruz, tam tersi 60 dakikalık seminerle aslında daha yeni başlıyoruz.
Sonra biz oyun oynamayı çok seviyoruz.

Ve fark ettik ki, oyunla çok şey öğreniliyor, fark ediliyor.
Bu teknolojinin iletişimi kopardığı çağda, çalışanlarınızı masa başı oyunlarıyla eğlendirmek istiyoruz. Hem de sağlıklı yaşam konularında masa başı oyunlarıyla… Düşünsenize çalışanlarınız, 1-2 saat boyunca bir masanın etrafında toplanacaklar, sağlıklı yaşamla ilgili bilgiler edinecekler, çok eğlenecekler, ilişkileri gelişecek, kendileriyle ilgili geribildirimler alacaklar, aralarında empati duygusu gelişecek… Daha ne olsun ?
Ayrıca yöneticilerinizin ne kadar yoğun ve stresli olduklarını çok iyi biliyoruz. Toplantılar, seyahatler, hedefler, sorumluluklar, yorgunluklar, stres, koşuşturma…

Onlara çok özel bir çalışma hazırladık: onları çok iyi tanımak ve sağlıklı olmaları için nelere ihtiyaçları olduğunu tam anlamak için önce onlara çok kapsamlı bir analiz formu dolduruyoruz. Sonra biz uzmanlarımızla kendi aramızda toplanıyoruz. Birkaç saat boyunca kişinin analiz formunu analiz ediyoruz. Ve bu kişinin neye/nelere ihtiyacı olduğunu belirliyoruz. Sonra da her konunun uzmanıyla birebir çalışıyorlar…. Haftalarca sürüyor… Bir araya geliyorlar ve onların hayatına özel olarak çözümler sunuyoruz. Düşünsenize, o yorgun, bezgin, stresten ölmek üzere olan, enerjisi düşük, ne bulursa onu yiyen, yataktan zor çıkan kişi gidiyor… Yerine enerjisi artmış, kalıcı bir beslenme değişikliği yaratmış, sigaradan kurtulmuş, ağrılarından kurtulmuş ya da ağrılarından nasıl kurtulacağını öğrenmiş biri geliyor… harika olmaz mıydı ?
Bunları kimlerle yapıyoruz biliyor musunuz ?
Yani bizim uzmanlarımız kimler ?
Hepsi “damdan düşmüş” insanlar. Yani hepsi, hayatlarının bir döneminde yaşadıkları sağlıkla ilgili sorun için çaba harcamış, sorununu çözmüş ve şimdi de nasıl çözdüğünü anlatan insanlardır. Yani hepsi hem damdan düşmüş ama hepsi tekrar ayağa kalkmıştır. Ve şimdi de ayağa nasıl kalktıklarını anlatıyorlar… üstelik anlatmaya ve öğretmeye bayılıyorlar.

Ve bu insanların hepsi “takıntılı” seviyede yaptıkları “şeyle” yaşıyorlar…gece, gündüz… sürekli kendilerini geliştiriyorlar, öğreniyorlar, araştırıyorlar, üzerlerinde deniyorlar…
İşte biz, sağlık konusunda konularında çok çok deneyimli ve tecrübeli insanlar topluluğuyuz… ve yaptığımız işe aşığız… Aslında gerçek şu ki, biz kendimizi daha sağlıklı yapmaya ve yaşamaya çalışıyoruz ve tüm öğrendiklerimizi herkesle paylaştığımız için para kazanıyoruz…Yani bizim işimiz, bizim hayatımız… Yani bizim özel zamanlarımızda da okuduklarımız, yaptıklarımız zaten bunlar… Yani biz bu işi yaptığımız için böyle değiliz, böyle olduğumuz için bu işi yapıyoruz…

Biz hayatı böyle yaşıyoruz işte…
Sizinle de bir araya gelip, çalışanlarınızı daha sağlıklı yapabilmeyi çok istiyoruz…

Kurumunuzun sağlığı, çalışanlarınızın zihinsel, duygusal, bedensel ve ruhsal sağlığı kadar olabilir !